Długość gwintu
Średnica gwintu
Rozstaw otworów
Sposób mocowania
Materiał
Dostępność
Cena
-
od
do
Styl Minimalistyczny
Uchwyty w stylu minimalistycznym
Uchwyty w stylu minimalistycznym nawiązują do jednego z najbardziej popularnych obecnie wnętrzarskich trendów, który determinuje wygląd w bardzo wielu współczesnych domach. Ten styl wyróżnia mała liczba dodatków oraz zdobień, a także zamiłowanie do prostych form. Minimalizm ponadto stawia na stonowaną kolorystykę, która w perfekcyjny wprost sposób dopełnia aranżację. Jednym z istotnych elementów dekoracyjnych są w tym wszystkim uchwyty do mebli. To ważny element aranżacyjny, który pozwala dobrze wpisać się w minimalistyczne trendy i oddać jego charakter. Warto zdecydować się na zakup typowych uchwytów minimalistycznych, by idealnie urządzić wnętrza w tym stylu.
Minimalistyczne uchwyty do mebli, Uniwersalność oraz nowoczesność w jednym
Minimalizm jako styl wyróżnia się prostotą zarówno formy, jak i kolorów. Z tego też powodu minimalistyczne uchwyty do mebli wyróżniać będą się tymi samymi cechami. Ich wygląd jest więc przede wszystkim prosty, a także lekki. Zapewniają one ponadto meblom funkcjonalność oraz świetnie dopełniają domową przestrzeń, oraz aranżację wnętrza. Ich zaletą jest również to, że mają one uniwersalne zastosowanie. Z powodzeniem można zastosować je w szafach, komodach, czy szafkach stworzonych w różnych stylach i do różnych wnętrz. Dzięki swojej uniwersalnej stylistyce uchwyty minimalistyczne są znakomitym dopełnieniem mebli, szczególnie zaś mebli w tym samym stylu. Tworzą one wraz z minimalistycznymi meblami spójną całość, przez co wnętrze wygląda wyjątkowo harmonijnie.
Minimalizm w aranżacji wnętrz
Historia stylu minimalistycznego w aranżacji wnętrz zaczyna się w Japonii. To właśnie stamtąd, a dokładniej z filozofii zen wywodzi się ten rodzaj sztuki aranżacyjnej. Opiera się on na prostocie, spokoju oraz na harmonii, które to elementy wprowadzono do wnętrz za pomocą prostych elementów aranżacyjnych. Pierwszymi osobami, które urządzały swoje wnętrza w minimalistycznym stylu, byli japońscy mnisi. Dzięki wprowadzaniu jak najmniejszej ilości przedmiotów rozpraszających ich uwagę mogli oni w pełni skupić się na medytacjach. Z czasem styl minimalistyczny zyskał swoich zwolenników oraz propagatorów wśród projektantów wnętrz, by w końcu stać się jednym z najmodniejszych i najbardziej pożądanych stylów wnętrzarskich na świecie.
Styl minimalistyczny w meblarstwie – skąd się wziął?
Minimalizm swoje początki ma w japońskiej kulturze, wyrósł bowiem na buddyjskiej filozofii zen. Opiera się on na prostocie oraz na harmonii, które przejawiają się w każdym aspekcie życia. Nie jest tajemnicą, że pierwowzorem stały się pomieszczenia urządzone przez buddyjskich mnichów, którzy urządzając swoje wnętrza, pozbywali się wszelkich przedmiotów, które mogłyby rozpraszać ich podczas medytacji. Na takim właśnie podłożu powstał styl wnętrzarski, jakim jest minimalizm. Z czasem stał się on bardzo chętnie widziany przez projektantów wnętrz.
Minimalizm we wnętrzach w ekologicznym wydaniu
Styl minimalistyczny zdecydowanie sprzyja ekologicznym zachowaniom. Świetnie wpisuje się w filozofię less waste, zachęcając do ograniczania konsumpcji oraz do bardziej wyważonych wyborów jeśli o zakupy chodzi. Styl ten zachęca do rozważnego aranżowania wnętrz oraz projektuje tak wnętrza, by znajdowały się w nim niezbędne i funkcjonalne przedmioty. Wnętrz w tym stylu nie jest pomimo to prosto urządzić, bo rządzą się one swoimi prawami i wymogami. Na co w takim razie zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrza? Przede wszystkim zacząć od przemyślenia funkcji aranżowanego pomieszczenia. Drugi element to pozbycie się zbędnych przedmiotów, dekoracji i mebli, a pozostawienie wyłącznie tych niezbędnych. To właśnie one stanowić będą podstawę całej aranżacji. Wybierając uchwyty do mebli, sięgnijcie po te, które są delikatne z wyglądu i nie przyciągają nadmiernej uwagi.
Jakie kolory i materiały sprawdzają się w minimalistycznych wnętrzach?
We wnętrzach w stylu minimalistycznym doskonale sprawdzają się jasne kolory. Dlatego przede wszystkim wybierane są do nich biele, beże, a także szarości. Ta zasada dotyczy zarówno mebli, jak i ścian, czy podłóg. Ponadto stosuje się tu również materiały o pochodzeniu naturalnym, począwszy od drewna, na kamieniu i szkle kończąc. Dobrym pomysłem do wykorzystania są ponadto połączenia metali z drewnem i z innymi materiałami np. poręcz metalowa dobrze współgra z drewnianymi schodami. Wybór dodatków i podstawowych elementów wchodzących w skład danego wnętrza powinien zostać dobrze przemyślany, by prezentowało się ono odpowiednio. Z pewnością sprawdzą się tu meble frontami na połysk oraz szkło, czy lustra, które powiększają optycznie wnętrze oraz zapewniają wizualny ład i harmonię. Ważnym elementem jest ponadto oświetlenie, które powinno zostać tak dobrane, aby rozświetlać wnętrze. Minimalizm zakłada, że podobnie jak i inne elementy, także oświetlenie zajmować będzie niewiele miejsca, dlatego unikać należy stawiania przy sobie różnych źródeł światła. Dlatego idealnym rozwiązaniem stosowanym we wnętrzach nowoczesnych są plafony, lampy natynkowe oraz wpuszczane.